12 września 2025
One Fulfillment - wkrótce skorzystasz z usługi w ramach jednego, istniejącego konta
One Fulfillment by Allegro to usługa kompleksowej obsługi logistycznej, w ramach której sprzedawcy mogą wysłać swoje towary do centrum logistycznego Allegro, a my zajmujemy się ich kompleksową obsługą.
Wkrótce wprowadzimy zmiany w korzystaniu z tej usługi, ułatwiając dostęp do niej sprzedawcom, którzy posiadają jedno, główne konto na Allegro.
Jak sprzedający mogą obecnie korzystać z One Fulfillment?
Obecnie, aby korzystać z One Fulfillment, sprzedający muszą założyć nowe konto, oddzielnie od konta głównego. Aplikacja, która obsługuje sprzedawcę prowadzącego sprzedaż zarówno z własnego magazynu, jak i z Magazynu Allegro, musi działać w oparciu o dwa oddzielne tokeny użytkownika.
Co zmienimy?
Sprzedający nie będą musieli tworzyć dodatkowego konta firmowego. Każdy z użytkowników będzie mógł korzystać z usługi One Fulfillment w ramach istniejącego konta firmowego. Wystarczy, że wcześniej zaakceptuje regulamin usługi oraz ustawi odpowiednie parametry w wystawianej ofercie.
O tym, czy tworzona oferta jest typu One Fulfillment czy nie, będzie decydować wybrany cennik dostawy - podobnie jak w przypadku obsługi rynków zagranicznych. Cenniki One Fulfillment tworzymy automatycznie i sprzedający będą mogli go wskazać przy tworzeniu oferty.
Sprzedający będą mogli również zamienić istniejącą ofertę produktu, którego sprzedaż prowadzą z własnego magazynu, na ofertę typu One Fulfillment. Warunkiem zmiany będzie edycja oferty i ustawienie cennika One Fulfillment oraz odpowiednich wartości w wybranych polach tak, jak ma to miejsce przy wystawianiu oferty One Fulfillment, np. uzupełniony numer GTIN, faktura VAT, stawka VAT. Po zmianie typu oferty na One Fulfillment, oferta ta będzie w statusie “ENDED” z powodem “by empty stock”. By aktywować tę ofertę należy awizować i dosłać produkty do Magazynu Allegro.
W ramach obsługi zamówień, w zasobie GET /order/checkout-forms i GET /order-checkout-forms/{id}, wprowadzimy dodatkowe pole “fulfillment.provider”, dzięki któremu sprzedający rozpozna, czy musi obsłużyć to zamówienie, czy zrobi to magazyn Allegro.
Dodatkowo, 16 czerwca 2025 dla zwrotów płatności dodaliśmy nowe pola commandId i order.id. Wprowadziliśmy je, ponieważ pojedyncza płatność będzie mogła obejmować więcej niż jedno zamówienie – na przykład, sprzedawca otrzyma jedną wpłatę za zamówienie realizowane przez One Fulfillment (obsługiwane przez Magazyn Allegro) oraz za zamówienie obsługiwane samodzielnie. Aby ułatwić ich rozróżnienie, wprowadziliśmy pole order.id w obsłudze zwrotów płatności. Szczegóły i szerszy kontekst zmian dla obu nowych pól znajdziesz w naszym newsie.
Jakie są dalsze plany?
Na początku listopada 2025 nowym procesem obejmiemy testową grupę sprzedających, a w pierwszym kwartale 2026 planujemy, aby zmiany były dostępne dla wszystkich użytkowników.
Planujemy wprowadzić również zmiany w istniejących zasobach. O szczegółach będziemy informować w kolejnych komunikatach.