Allegro REST API

gdzie?

Polska | polski | PLN
  • Pierwsze kroki
  • Informacje podstawowe
  • Główne procesy
  • Uwierzytelnianie i autoryzacja
  • Wzorzec Command
  • Glosariusz
  • Lista metod
  • Wystawianie oferty produktu
  • Serwisy zagraniczne Allegro
  • Zarządzanie ofertami
  • Oferty wielowariantowe
  • Pasuje do
  • Zarządzanie zgłoszeniami ofert do kampanii
  • Rabaty i promocje
  • Zamówienia
  • Wysyłam z Allegro
  • One Fulfillment by Allegro
  • Dyskusje i reklamacje
  • Konto i dane użytkownika
  • Centrum wiadomości
  • Sprawdzanie opłat
  • Wystawianie ogłoszeń
  • Afiliacja
  • Publiczne oferty
FAQ
  • Aktualności
  • Changelog
Dokumentacja
Regulamin
Kontakt
  • Moje aplikacje
  • Moje aplikacje (sandbox)
  • Newsletter
  • API Status
  1. Allegro REST API
  2. Aktualności
  3. Zmieniamy termin aktualizacji zasad komunikacji od sprzedającego do kupującego

14 października 2025

Zmieniamy termin aktualizacji zasad komunikacji od sprzedającego do kupującego

11 września zapowiedzieliśmy zmiany w zakresie komunikacji między partnerami a kupującym. Uwzględniając głosy naszych partnerów, zdecydowaliśmy, że zaktualizowane zasady komunikacji wprowadzimy do Regulaminu w marcu 2026.

Dlaczego zmieniamy termin aktualizacji zasad?

Naszym priorytetem jest, aby proces zmian był transparentny i zrozumiały. Pierwotnie planowaliśmy zmianę w dwóch krokach:

  • Październik 2025 - zmiana regulaminu oraz początek okresu przejściowego na dostosowanie się (informacyjnie, bez blokowania niedozwolonych powiadomień)

  • Q1 2026 - koniec okresu przejściowego (niedozwolone powiadomienia mogą zacząć być blokowane)

Takie podejście wywołało pytania dotyczące zasad i czasu trwania okresu przejściowego. Aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, zdecydowaliśmy się ujednolicić czas wprowadzenia zmian. Dzięki temu unikniemy wątpliwości, które zasady – stare czy nowe – obowiązują w praktyce.

Jesteśmy świadomi, że potrzebujecie czasu na dostosowanie się, a nadchodzący czas zwiększonej sprzedaży związany z Black Week oraz Świętami wymaga spokoju, dlatego zmianę zapowiadamy kilka miesięcy wcześniej. Nowe zasady wprowadzimy w marcu 2026, a o dokładnej dacie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem w osobnym komunikacie na stronie Pomocy dla sprzedających.

Jaki jest cel zmian?

Chcemy jasno podkreślić, że nie planujemy ograniczać indywidualnego kontaktu sprzedawcy z klientem. Sprzedawcy nadal będą mogli zainicjować kontakt z klientem w sytuacjach, które nie są pokryte przez funkcjonalności oferowane przez Allegro oraz swobodnie odpowiadać na pytania klientów.

Przypominamy, że naszym celem jest ograniczenie liczby automatycznych i zdublowanych komunikatów od sprzedających po zakupie, aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo klientów Allegro. Dzięki temu kupujący nie będą otrzymywać nadmiaru wiadomości e-mail, a wszystkie najważniejsze informacje i dokumenty zakupu znajdą w bezpiecznej formie bezpośrednio na platformie i w aplikacji oraz w spójnych mailach dostarczanych przez Allegro. Dzięki standaryzacji doświadczeń zakupowych kupujących i umożliwieniu efektywniejszej automatyzacji kontaktów po stronie Allegro, sprzedawcy będą otrzymywali mniej powtarzających się wiadomości od klientów.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Allegro

Serwisy Grupy Allegro

  • Allegro.cz
  • Allegro.sk
  • Allegro.hu
  • Mall.hr
  • Mimovrste.com
  • Onedelivery.cz

Dostosuj ustawienia wyświetlania

ustawienia dotyczą tylko tej przeglądarki